Aktualności

Mistrzynie w szkołach

20 września 2022

Dnia 19.09.2022 r. w Hali Nysa uczennice naszej szkoły wzięły udział w autorskim projekcie Otylii Jędrzejczak „Mistrzynie w szkołach”. Celem akcji jest mobilizacja nastolatek do zwiększenia aktywności ruchowej oraz promowanie aktywnego trybu życia.

Byłej pływaczce Otylii Jędrzejczak -mistrzyni olimpijskiej, mistrzyni świata, mistrzyni Europy i rekordzistce świata towarzyszyły:

– Justyna Święty-Ersetic- polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów. Multimedalistka olimpijska, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400 metrów. Srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 × 400 metrów. Mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4 × 400 metrów.

– Joanna Hentka – polska wioślarka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich (2016) w czwórce podwójnej i brązowa medalistka mistrzostw świata (2013) oraz olimpijka z Londynu (2012).

– Małgorzata Hołub-Kowalik– polska lekkoatletka, sprinterka, mistrzyni olimpijska z 2020 w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400 metrów. Wicemistrzyni świata w sztafecie 4 × 400 metrów z 2019 r. Mistrzyni Europy w sztafecie 4 x 400 metrów z 2018 r.

Po przybyciu na miejsce odbyła się rejestracja uczestniczek i rozdanie pakietów startowych. Dziewczęta w pakiecie otrzymały jednakowe koszulki sportowe, w których uczestniczyły w projekcie. Po oficjalnym otwarciu wydarzenia odbyła się lekcja – 45 minut ćwiczeń razem z mistrzyniami pod okiem wykwalifikowanej trenerki personalnej z wykorzystaniem gum oporowych, a później długa rozmowa z wielkimi sportsmenkami. Na zakończenie nasze Mistrzynie rozdały autografy i robiły pamiątkowe zdjęcia.

Projekt ten to nie tylko możliwość rozmowy z Mistrzyniami, ale również okazja do wspólnego treningu.

KH i SL