Wolontariat

ROK SZKOLNY 2020/2021

Grudzień to czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, czas rodzinnych spotkań i wymarzonych przez najmłodszych prezentów. 

Któż z nas będąc dzieckiem nie poszukiwał paczek pod choinką? 

Aby wywołać uśmiech na twarzy maluchów, mimo trudnego okresu i zdalnej edukacji, przy dużym zaangażowaniu Biblioteki Szkolnej oraz wsparciu Ochotniczego Hufca Pracy w Nysie, przygotowaliśmy dla podopiecznych Przedszkola nr 1 w Nysie drobne prezenty. 

I tym razem „ZŁOTE SERCA BUDOWLANKI” nie zawiodły. 

W imieniu tych najmłodszych, obdarowanych zgromadzonymi artykułami, serdecznie dziękujemy!

Magdalena Broszkiewicz

Elwira Machaczek – Antkowicz

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

UWAGA UCZNIOWIE

SZKOLNY WOLONTARIAT JUŻ DZIAŁA!!!!

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

UWAGA UCZNIOWIE

SZKOLNY WOLONTARIAT JUŻ DZIAŁA!!!!

01.10.2018 r. rozpoczął działalność szkolny wolontariat. Wszystkich uczniów zainteresowanych dobrowolną, bezpłatną oraz bezinteresowną działalnością na rzecz innych zapraszamy do udziału w spotkaniach szkolnego wolontariatu.

Więcej informacji u opiekunów szkolnego wolontariatu.

E. Machaczek-Antkowicz

POSZUKIWANI WOLONTARIUSZE!!!!!.

Pilnie poszukiwani są wolontariusze zainteresowani tematem pomocy wychowawcom świetlicy przy organizowaniu zabaw dla dzieci i odrabianiu zadań.

Do świetlicy, pracującej od poniedziałku do piątku w godzinach od 13 do 18, uczęszczają dzieci i młodzież w wieku od 6 do 14 lat.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a pomocą skontaktuj się z opiekunem szkolnego wolontariatu Panią E. Machaczek-Antkowicz (sala 41).

Zapraszamy!!!!

 

W czerwcu podsumowano zbiórkę plastikowych nakrętek  dla Mateusza, ucznia SP3 w Nysie zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski ZST. Zebrano kilkanaście worków nakrętek, które przekazano rodzinie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom za zaangażowanie w akcję.

Dzień Żonkila

W ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei związanej ze zbiórką funduszy na cele hospicjum w Nysie odbyła się coroczna kwesta uwieńczona Marszem Nadziei. Pola Nadziei to akcja, której celem jest szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla chorych, a przede wszystkim uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy.

Wolontariusze z naszej szkole wzięli udział w Marszu Nadziei.

 

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

Pomoc dla Mateusza

Dzień Ziemi 2018

 

Podsumowanie akcji zbiórki karmy.

Wraz z zakończeniem I semestru, szkolny klub wolontariatu działający przy Zespole Szkół Technicznych w Nysie zakończył zbiórkę karmy dla psów i kotów przebywających w Nyskim Pogotowiu Opiekuńczo-Adopcyjnym dla zwierząt „Łapa” (w wyniku zbiórki zgromadzono łącznie około 87 kg karmy w tym 85 kg karmy dla psów i 2 kg karmy dla kotów) oraz zbiórkę różnych artykułów typu: zabawki, książki, artykuły papiernicze dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za włączenie się w działalność szkolnego klubu wolontariatu.

Opiekun szkolnego wolontariatu

E. Machaczek-Antkowicz

Zbiórka dla Mateusza

ROK SZKOLNY 2016/2017

Prezentacja3

wolontariat 171

Szkolny wolontariat działający przy Zespole Szkół Technicznych w Nysie zakończył zbiórkę zabawek oraz artykułów szkolnych na rzecz podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie.

Wszystkie zgromadzone artykuły zostały przekazane opiekunowi świetlicy środowiskowej działającej przy OPS.

Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie w akcję oraz nauczycielom i pracownikom za przyłączenie się do zbiórki.

Opiekunowie szkolnego wolontariatu

E. Machaczek-Antkowicz

M. Broszkiewicz

Slajd1

Elżbietanki

20.12.2016 r. w naszej szkole zakończyła się zbiórka artykułów dla Świetlicy Środowiskowej działającej przy Zgromadzeniu Sióstr Św. Elżbiety w Nysie. Wśród darów znalazły się „pluszaki”, auta, lalki, książki, gry planszowe, puzzle, artykuły szkolne, biżuteria oraz słodycze. Do tegorocznej akcji włączyli się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

21.12.2016 r. zgromadzone artykuły zostały przekazane „Elżbietankom”.

Serdecznie dziękujemy uczniom za duże zaangażowanie w akcję oraz nauczycielom za przyłączenie się do zbiórki.

 Opiekunowie szkolnego wolontariatu:

Elwira Machaczek – Antkowicz

Magdalena Broszkiewicz

Eb Ea

 

slajd-SzP

10-11 grudnia – weekend cudów czyli Finał XVI edycji Szlachetnej Paczki. To w tym czasie w blisko 900 miejscach całej Polski, Darczyńcy dostarczyli do specjalnych magazynów przygotowane prezenty a następnie przekazali je wolontariuszom, którzy udali się z prezentami do ubogich rodzin. Każdy Darczyńca przygotował paczkę z myślą o konkretnej rodzinie, odpowiadając na jej potrzeby. Również nasza szkoła wzięła udział w tym wielkim wydarzeniu. Zebrane artykuły zostały przekazane dla rodziny włączonej do projektu Szlachetnej Paczki, która została zgłoszona opiekunom szkolnego wolontariatu przez uczennice klasy 3U.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w akcję a zebrane artykuły zostały przekazane do magazynu skąd trafiły do zgłoszonej przez nasze uczennice rodziny.

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji.

Opiekunowie szkolnego wolontariatu

E. Machaczek-Antkowicz

M. Broszkiewicz

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE W OPS

ogloszenie WS

sz1 (1)

spotkanie 2016

karma2016

Szkolny wolontariat działający przy Zespole Szkół Technicznych w Nysie zakończył zbiórkę karmy dla psów i kotów przebywających w Nyskim Pogotowiu Opiekuńczo-Adopcyjnym dla zwierząt „Łapa”. W wyniku zbiórki zgromadzono łącznie 80,015 kg karmy (w tym 74,025 kg karmy dla psów i 5,99 kg karmy dla kotów) oraz dwa koce i jedną miskę na karmę.

Zgromadzone artykuły przekazano przedstawicielom Pogotowia Opiekuńczo-Adopcyjnego dla zwierząt „Łapa”. Serdecznie dziękujemy uczniom za włączenie sie do akcji.

Opiekunowie szkolnego wolontariatu

E. Machaczek-Antkowicz

M. Broszkiewicz

slajd-karma

 

Rok szkolny 2015/2016

w1

Finał zbiórki

3

20160531_105614 20160531_105438

 

Szkolny Wolontariat ogłasza zbiórkę

 

PN (1)

 

Dzień Żonkila

W ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei związanej ze zbiórką funduszy na cele hospicjum 17 kwietnia 2016 roku w Nysie odbędzie się coroczna kwesta uwieńczona Marszem Nadziei. Szczegółowych informacji o możliwości przyłączenia się do akcji udzielają opiekunowie Szkolnego Wolontariatu.

 „Pomoc nic nie kosztuje, a jest bezcenna…”
Yellow daffodils
Elwira Machaczek-Antkowicz
Magdalena Broszkiewicz

 

sp

 

akcja 1

wl

 

żłobek

łapa

Mateuszcollage dla Mateusza!

przedszkole

Dzień Wolontariusza

 

Slajd1

 Koncert charytatywny dla Mateusza

1

kch

 

UWAGA UCZNIOWIE

SZKOLNY WOLONTARIAT JUŻ DZIAŁA!!!!

01.10.2014 r. rozpoczął działalność szkolny wolontariat. Wszystkich uczniów zainteresowanych dobrowolną, bezpłatną oraz bezinteresowną działalnością na rzecz innych  zapraszamy do udziału w spotkaniach szkolnego wolontariatu.

Więcej informacji u opiekunów szkolnego wolontariatu.

E. Machaczek-Antkowicz

 

POSZUKIWANI WOLONTARIUSZE!!!!!
Od początku bieżącego roku rozpoczęła swoją działalność Świetlica Środowiskowa OPS w Nysie na ul. KEN 1A . Pilnie poszukiwani są wolontariusze zainteresowani tematem  pomocy wychowawcom świetlicy przy organizowaniu zabaw dla dzieci i odrabianiu zadań.

Do świetlicy, pracującej od poniedziałku do piątku w godzinach od 13 do 18, uczęszczają dzieci i młodzież w wieku od 6 do 14 lat.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a pomocą skontaktuj się z opiekunem szkolnego wolontariatu Panią E. Machaczek-Antkowicz (sala 41).

Zapraszamy!!!!

Dni otwarte Funduszy Europejskich

7 maja 2015 r. uczniowie klas 1K oraz 1KB wraz z opiekunami: E. Antkowicz i M.Broszkiewicz uczestniczyli w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich organizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. W programie zaplanowano m.in.: prezentację Inkubatora Organizacji Społecznych w OPS Nysa, prezentację Lokalnego Punktu Funduszy Europejskich przy PUP w Nysie, zwiedzanie Fitness Parku powstałego przy Gimnazjum nr 2 w Nysie. Odbyło sie również spotkanie przedstawicieli Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Opolu oraz przedstawicieli z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej przy WSZiA w Opolu, przy których powstały dwie nyskie Spółdzielnie Socjalne: „Młyn Niwnica” oraz „Parasol”.

fu1 fu2 fu3 fu4

dzień żonkila

pola nadziei

m1

ops1

 

hos

 

wol

Dd

Prezentacja1

Slajd1 FINAŁ AKCJI POMOCY BEZDOMNYM PSOM I KOTOM Slajd3

 

05.12.2014 roku w Ośrodku Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie dzieci rodzin korzystających z pomocy OPS w Nysie ze Świętym Mikołajem. Wolontariusz Szymon Szewczyk wziął udział w organizacji Mikołajek wraz z pracownikami świetlicy środowiskowej OPS.
m1

Uczniowi klasy IV TB dziękujemy za niezwykłą pomoc i wsparcie w działaniach podejmowanych przez szkolny wolontariat.

Elwira Machaczek-Antkowicz

z1

Członkowie Nyskiego Pogotowia Opiekuńczo – Adopcyjnego dla Zwierząt „ŁAPA” pragną serdecznie podziękować w imieniu własnym i podopiecznych stowarzyszenia, wszystkim osobom z WOLONTARIATU SZKOLNEGO – Zespołu Szkół Technicznych w Nysie za zorganizowanie zbiórki karmy i koców dla bezdomnych zwierząt. W wyniku zbiórki zostało przekazane 40,2 kg suchej karmy dla psów oraz 1,2 kg dla kotów, 20 kg karmy mokrej dla psów i 1,6 kg dla kotów, 4 koce i smakołyki dla piesków. Karma trafi do zwierzaków znajdujących się bezpośrednio pod naszą opieką jak również trafi do potrzebujących ludzi dobrego serca którzy dokarmiają bezdomniaki – często sami mając niewiele.
Pokazaliście, że ich los zwierząt nie jest wam obojętny i jak ważne jest poczucie współodpowiedzialności za współistnienie ludzi i zwierząt oraz niesienie bezinteresownej pomocy słabszym istotom.
PAMIĘTAJMY! „Ratując jedno zwierzę nie zmienimy świata, ale możemy zmienić cały świat dla tego zwierzęcia.”
DZIĘKUJEMY !!! :))

z2

ROK SZKOLNY 2013/2014

żonkil 3   Dzień Żonkila

17 i 18 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły, w tym: Karina Zawadzka kl. I G, Alicja Ziółkowska kl. I G, Agnieszka Karwat kl. I G, Marcin Sobol kl. II KB, uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pola Nadziei”. Wolontariusze kwestowali pod kościołami, marketami, na ulicach miast, celem zbiórki środków finansowych przeznaczonych na wsparcie „Hospicjum św. Arnolda Janssena” w Nysie. Publiczna kwestę zakończył „Marsz Nadziei” młodzieży, opiekunów uczniów oraz mieszkańców miasta głównymi ulicami Nysy.

Jednocześnie, z okazji uświetnienia XX – lecia funkcjonowania nyskiego Hospicjum Zarząd Stowarzyszenia rozstrzygnął konkurs plastyczny oraz konkurs poetycki pt. „Gdy myślę  hospicjum…”. Wśród wyróżnionych prac znalazły się prace uczennic z naszej Szkoły:

a) w konkursie poetyckim wyróżnienie za wiersz pt. „Hospicjum” Justyna Piszczyk kl. I W,

b) w konkursie plastycznym I wyróżnienie za plakat pt.” Kiedy miłość umiera” Agata Panasiewicz kl. I U; II wyróżnienie za plakat pt. „Spojrzenie na życie” Karolina Rynkiewicz kl. I U. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały zamieszczone na stronie Hospicjum http://www.hospicjum-auxilium.pl/aktualnosci.php .

Opiekunami i koordynatorami pracy młodzieży podczas konkursów oraz akcji  „Pola Nadziei”  były: p. Katarzyna Kowalska, p. Elwira Machaczek – Antkowicz, p. Magdalena Broszkiewicz.

Dziękuję młodzieży za zaangażowanie i odpowiedzialną postawę, życzę kolejnych sukcesów w tematycznych konkursach, a także satysfakcji z pracy wolontariuszy

Magdalena Broszkiewicz

 5 4 3 2 1 6

 

Pola nadziei

Spotkanie z ks. Wacławem Leśnikowskim

W spotkaniu z duszpasterzem Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie
ks. Wacławem Leśnikowskim wzięła udział młodzież z klas:

– II KB (24.03.2014 r.),

– III TK (25.03.2014 r.),

– I KB (28.03.2014 r.).

            Ks. Wacław Leśnikowski omówił z uczniami na czym polega opieka paliatywna, jaka jest różnica między hospicjum domowym, a stacjonarnym oraz jaką rolę pełnią wolontariusze pomagający osobom chorym oraz ich rodzinom. Duszpasterz odpowiedział również na pytania młodzieży dotyczące wymogów stawianych potencjalnym wolontariuszom oraz w jaki inny sposób, zainteresowany pomocą uczeń mógłby wesprzeć działalność nyskiego Hospicjum.

Spotkanie księdza z młodzieżą zainicjowane zostało w efekcie zgłoszonego przez uczniów, w badaniu ankietowym, zainteresowania chęcią niesienia pomocy osobom starszym i nieuleczalnie chorym.

M. Broszkiewicz

Warsztaty dla wolontariuszy

12 marca 2014 roku o godzinie 15:30 w sali konferencyjnej Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie odbyły się pierwsze warsztaty dla wolontariuszy z cyklu nt: „Asertywność”. W zajęciach z opiekunem p. Katarzyną Kowalską wzięło udział pięcioro uczniów/wolontariuszy z naszej szkoły: Martyna Polaczyk kl. IV TK, Violetta Wysocka kl. IV TK, Marcin Woźniak kl. III TB, Patryk Jewulski kl. III TB, Szymon Szewczyk kl. III TB. Ćwiczenia warsztatowe objęły następujące zagadnienia: warunki skutecznej komunikacji, bariery komunikacyjne, skutki niewłaściwego przekazu. Oprócz praktycznej części spotkania odbył się również mini wykład na temat „Pojęcie i znaczenie asertywności”.
Kolejne warsztaty z tego cyklu odbędą się 24 kwietnia o godz. 15:30.

Zapraszam i polecam

Katarzyna Kowalska

szkolenie 2 szkolenie1 szkolenie3 szkolenie4

OGŁOSZENIE

Stowarzyszenie Auxilium „Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie”
z okazji 20-lecia funkcjonowania nyskiego hospicjum organizuje 2 konkursy związane tematycznie z opieką nad osobami nieuleczalnie chorymi.

Gdy myślę … „hospicjum”

a)     Konkurs plastyczny – prace mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej w formacie od A4 do A3 (jeden uczestnik konkursu może przedstawić jedną pracę),

b)    Konkurs poetycki – wiersz (jeden uczestnik konkursu może przedstawić jedną pracę).

Termin dostarczania prac do 14.04.2014 r.

Szczegółowych informacji udziela opiekun szkolnego wolontariatu (sala nr 35)

Magdalena Broszkiewicz

„BAL 1000 I JEDNEJ NOCY”

27.02.2014 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie odbył się bal karnawałowy dla dzieci rodzin korzystających z pomocy OPS w Nysie. Program balu był bardzo bogaty. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, którym przewodził wodzirej oraz konkursach z nagrodami, które były prowadzone przez wolontariuszy z naszej szkoły (uczniów klasy III TB) Marcina Woźniaka i Szymona Szewczyka.

Uczniom klasy III TB serdecznie dziękuję za niezwykłą pomoc i wsparcie przedsięwzięć podejmowanych przez szkolny wolontariat.

Magdalena Broszkiewicz

bal1 bal2 bal3

DSCF0257 DSCF0263 DSCF0264 DSCF0282 DSCF0287 DSCF0296

UWAGA UCZNIOWIE

 – SZKOLNY WOLONTARIAT JUŻ DZIAŁA!!!!

12.09.2013 r. rozpoczął działalność szkolny wolontariat. Na pierwsze spotkanie zgłosili się przedstawiciele z Inkubatora Przedsiębiorczości OPS w Nysie poszukujący kreatywnej
i komunikatywnej młodzieży do pomocy przy prowadzeniu Świetlicy Środowiskowej działającej w OPS w Nysie (ul. Bolesława Prusa) oraz pomocy dzieciom mającym trudności bądź zaległości w nauce.
Wszystkich zainteresowanych bezinteresowną działalnością charytatywną zapraszamy do udziału w spotkaniach szkolnego wolontariatu.

Więcej informacji u opiekunów szkolnego wolontariatu.

M. Broszkiewicz

 

Program Funkcjonowania szkolnego wolontariatu

 Serce na dłoni

 

Dzień Świętego Mikołaja

 06.12.2013 r. wolontariusze: Patryk Jewulski (III TB) oraz Szymon Szewczyk (III TB) pomogli pracownikom świetlicy środowiskowej OPS w Nysie w organizacji Mikołajek. Uczniowie przebrani w stroje Św. Mikołaja wręczali dzieciom (podopiecznym OPS w Nysie) przygotowane słodycze i drobiazgi oraz przez 6 h bawili się z dziećmi uświetniając tak ważny, dla maluszków dzień.

3 4 7 10 11 12

Dziękujemy wolontariuszom za pomoc

Elwira Machaczek – Antkowicz

Katarzyna Kowalska

Magdalena Broszkiewicz

 

FINAŁ AKCJI POMOCY BEZDOMNYM PSOM I KOTOM

karma 1 karma 3 karma 2

28 listopada 2013 r. w ramach akcji szkolnego Wolontariatu zakończyła się zbiórka karmy i artykułów pielęgnacyjnych dla psów ze schroniska w Konradowej. Wśród zgromadzonych artykułów znalazła się nie tylko karma i środki do pielęgnacji psów, smycze, niezbędne w okresie zimowym koce oraz derki, ale również karma dla bezdomnych kotów. Artykuły dla psów odebrali reprezentanci Międzygminnego Schroniska W Konradowej, natomiast karmę dla kotów przekazano wolontariuszom zajmującym się udzielaniem pomocy bezdomnym kotom. Dziękujemy wszystkim uczniom za przyłączenie się do akcji, jak również Pani Edycie Folmering, Pani Magdalenie Kruk – Cieślik oraz SU za zmotywowanie młodzieży do pomocy w zbiórce.

Opiekunowie szkolnego Wolontariatu:

Elwira Machaczek – Antkowicz

Katarzyna Kowalska

Magdalena Broszkiewicz

FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ – „ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW
DLA POTRZEBUJĄCYCH DZIECI”

zabawki 1 zabawki 2

Dnia 03 grudnia 2013 r. zostały przekazane dzieciom z Domu Dziecka w Opolu artykuły zebrane wśród uczniów ZST w Nysie podczas trwania akcji charytatywnej (IX-XI.2013 r). Uczniowie naszej szkoły dzieląc się z dziećmi artykułami szkolnymi, higienicznymi oraz słodyczami przyczynili się do przygotowania paczek na Dzień Świętego Mikołaja dla dzieci przebywających w opolskim Domu Dziecka.

Podczas zbiórki także zgromadzono używane zabawki i książki, które zostały odebrane przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie: kierownika Świetlicy Środowiskowej oraz opiekunów rodzinnych , a następnie przekazane osobom potrzebującym.

Dziękujemy uczniom oraz Pani Edycie Folmering i Pani Magdalenie Kruk – Cieślik za pomoc!

Opiekunowie szkolnego Wolontariatu:

Elwira Machaczek – Antkowicz

Katarzyna Kowalska

Magdalena Broszkiewicz

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

1 2 3 5 6 9

05.12.2013 r. w Sali konferencyjnej OPS w Nysie odbyło się spotkanie opiekunów szkolnego wolontariatu i uczniów szkół ponadgimnazjalnych współpracujących jako wolontariusze z OPS w Nysie.

W ramach obchodzenia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza OPS przygotował:
– uroczyste podziękowania dla uczniów i szkolnych opiekunów wolontariatu,
– występ artystyczny podopiecznych świetlicy środowiskowej,
– wspólną zabawę z podopiecznymi świetlicy środowiskowej,
– słodki poczęstunek.
Do zaproszonych uczniów ZST w Nysie działających bezinteresownie na rzecz podopiecznych OPS w Nysie należą:

– Należna Magdalena – klasa IV TK,
– Wysocka Violetta – klasa IV TK,
– Wilk Artur – klasa IV TA,
– Kluczyński Kamil – klasa IV TA,
– Szewczyk Szymon – klasa III TB,
– Panek Patryk – klasa III TB,
– Stanny Paula – klasa II KB,
– Kaliga Katarzyna – klasa II KB,
– Froń Klaudia – klasa II KB.

W spotkaniu 05.12.2013 r. w OPS w Nysie z ramienia ZST w Nysie wraz z uczniami wzięła udział Pani Elwira Machaczek – Antkowicz.

Serdecznie dziękujemy młodzieży z naszej szkoły za bezinteresowną pomoc podopiecznym OPS w Nysie!

Opiekunowie szkolnego Wolontariatu:

Elwira Machaczek – Antkowicz

Katarzyna Kowalska

Magdalena Broszkiewicz

 

Akcje

 

POSZUKIWANI WOLONTARIUSZE!!!!!

Od początku bieżącego roku rozpoczęła swoją działalność Świetlica Środowiskowa OPS w Nysie na ul. KEN 1A sala nr 7. Pilnie poszukiwani są wolontariusze do pomocy wychowawcom świetlicy przy organizowaniu zabaw dla dzieci i odrabianiu zadań.

Do świetlicy, pracującej od poniedziałku do piątku w godzinach od 13 do 18, uczęszczają dzieci i młodzież w wieku od 6 do 14 lat.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a pomocą skontaktuj się z opiekunem szkolnego wolontariatu Panią M. Broszkiewicz (sala nr 35).

Zapraszamy!!!!

AKCJA POMOCY PSOM ZE SCHRONISKA W KONRADOWEJ

Jeżeli jesteś zainteresowany/a wsparciem akcji pomocy dla bezdomnych psów, które znalazły tymczasowy dom w schronisku w Konradowej, zgłoś się do opiekuna szkolnego wolontariatu Pani M. Broszkiewicz (sala nr 35). W schronisku w Konradowej przebywa obecnie około 60 psów, które potrzebują nowych właścicieli. Możesz pomóc nie tylko adoptując pupila, ale również poprzez udział w szkolnej zbiórce artykułów żywnościowych i pielęgnacyjnych dla psów. Zbiórka trwać będzie do końca stycznia 2013 r. Zapraszamy! Razem możemy więcej!!!

 

ROK SZKOLNY  2012/2013

 

Scenariusz organizacji akcji charytatywnej
„Wielka zbiórka na rzecz dzieci”

1.Cel akcji:
– wsparcie w artykuły szkolne, higieniczne i żywnościowe dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Paczkowie,
– uświadomienie młodzieży potrzeby pomocy innym,
– kształtowanie prawidłowych postaw prospołecznych,
– uwrażliwienie na los innych,
– integracja młodzieży.

2. Metody i formy realizacji:
– w akcji charytatywnej wezmą udział wszyscy zainteresowani uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Nysie,
-akcja charytatywna będzie prowadzona na terenie ZST w Nysie,
-termin realizacji wrzesień-grudzień 2012 r.,
-we wrześniu zostanie nawiązana współpraca z Zespołem Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Paczkowie celem określenia zakresu proponowanej pomocy,
-zbiórka artykułów będzie obejmować artykuły szkolne, kosmetyki, środki higieniczne, słodycze
i artykuły żywnościowe( z długim terminem przydatności), które należy składać w gabinecie nr 35,37,41,
-informacje na temat przeprowadzanej na terenie szkoły akcji charytatywnej zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły, plakatach informacyjnych, zostaną przekazane przez wychowawców na godzinach wychowawczych, zostaną odczytane rzez przedstawicieli Samorządu Szkolnego we wszystkich oddziałach szkoły,
-informacje na temat akcji charytatywnej zostaną przekazane do lokalnych przedsiębiorstw, tak aby mogły, według możliwości wesprzeć młodzież w tym szczytnym celu,
-zebrane przez młodzież artykuły zostaną posegregowane i przewiezione w pierwszych dniach grudnia do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Paczkowie, by mogły cieszyć podopiecznych tej placówki w Dzień Świętego Mikołaja.

3. Odpowiedzialni:
– mgr Angelika Bartoszek-Koza
-mgr inż. Magdalena Broszkiewicz
-mgr Elwira Machaczek-Antkowicz

Finał akcji charytatywnej
„Wielka zbiórka na rzecz dzieci”

Dnia 29 listopada 2012 r. zostały przekazane dzieciom z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Paczkowie artykuły zebrane wśród uczniów ZST w Nysie podczas trwania akcji charytatywnej (IX-XI.2012r).
Uczniowie naszej szkoły poprzez chęć podzielenia się artykułami szkolnymi, higienicznymi, żywnościowymi, zabawkami i odzieżą przyczynili się do uświetnienia Dnia Świętego Mikołaja wśród dzieci przebywających w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Paczkowie.

Zgromadzonych artykułów było tak dużo, że ich część została odebrana
w trzech turach przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie i przekazana osobom potrzebującym.

Dziękujemy wszystkim za pomoc!

DSC04141

 

AKCJA POMOCY PSOM ZE SCHRONISKA W KONRADOWEJ

Jeżeli jesteś zainteresowany/a wsparciem akcji pomocy dla bezdomnych psów, które znalazły tymczasowy dom w schronisku w Konradowej, zgłoś się do opiekuna szkolnego wolontariatu Pani M. Broszkiewicz (sala nr 35). W schronisku w Konradowej przebywa obecnie około 60 psów, które potrzebują nowych właścicieli. Możesz pomóc nie tylko adoptując pupila, ale również poprzez udział w szkolnej zbiórce artykułów żywnościowych i pielęgnacyjnych dla psów. Zbiórka trwać będzie do końca stycznia 2013 r.

Zapraszamy! Razem możemy więcej!!!

23 stycznia 2013 r. w ramach akcji szkolnego Wolontariatu zakończyła się zbiórka karmy i artykułów pielęgnacyjnych dla psów ze schroniska w Konradowej.  Wśród zgromadzonych artykułów znalazła się nie tylko karma, środki do pielęgnacji psów, smycze, ale i niezbędne w okresie zimowym koce oraz derki. Dziękujemy wszystkim uczniom za przyłączenie się do akcji.

Pedagog ZST w Nysie: Pani Katarzyna Zaleska-Kujda

Opiekun szkolnego Wolontariatu: Magdalena Broszkiewicz

 

DSC04282

 

karma3

INFORMACJA

21.02.2013 r. Dyrektor ZST w Nysie Pani H. Sępek podpisała aktualizację porozumienia o współpracy szkolnego wolontariatu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nysie. Z ramienia szkoły opiekunem Wolontariatu została Pani M. Broszkiewicz. Wszystkich chętnych
do współpracy i niesienia pomocy potrzebującym serdecznie zapraszamy!

1

 

INFORMACJA

 Jak co roku, ruszyła krajowa akcja „Pola nadziei”, która ukierunkowana jest na kwestę na rzecz pomocy hospicjom. Z ramienia ZST w Nysie w akcję zbiórki środków finansowych na wsparcie nyskiego hospicjum włączyli się : Sebastian Olszowski kl. IV TK,, Anna Duda kl. IV KB, Anna Pulit kl. IV KB, Gloria Popko kl. III TK,, Magdalena Cymbalista kl. III T . Zgromadzone przez młodzież pieniądze zostaną przekazane nyskiemu koordynatorowi akcji Pani Anicie Trzęsiniec, która od lat współpracuje z nyskim hospicjum. Zbiórka odbywać się będzie 20 i 21.04.2013 r. przed Kościołami, na ulicach miasta i pod ośrodkami handlowymi.
Od 08.04.2013 r. do 17.05.2013 r. w szkole przeprowadzana będzie akcja pt. „Dla Dziecka Książeczka”, której celem jest zgromadzenie książek (nowych i używanych), słodyczy oraz nawilżanych chusteczek. Książki używane zostaną podarowane przez szkolny wolontariat świetlicy OPS w Nysie, z kolei słodycze, chusteczki i nowe książki będą przekazane 18.05.2013 r. dziecięcemu domowemu hospicjum w Opolu.

Wszystkich chętnych do pomocy zaprasza szkolny wolontariat!

(opiekun M. Broszkiewicz, sala nr 35)

INFORMACJA- „POLA NADZIEI”

 21.04.2013 r. uczniowie: Sebastian Olszowski kl. IV TK,, Anna Duda kl. IV KB, Anna Pulit kl. IV KB, Gloria Popko kl. III TK, oraz Magdalena Cymbalista kl. III TK wzięli udział w corocznej kweście na rzecz pomocy hospicjom. Podczas akcji „Dzień żonkila” zebrano łącznie ponad 24 tyś. zł. Wszystkie zgromadzone środki przekazano nyskiemu hospicjum.

Dziękuję zaangażowanej młodzieży za wielkie serce, odpowiedzialność i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

1zonkil 2zonkil 3zonkil

Opiekun szkolnego wolontariatu M. Broszkiewicz

 „Dla dziecka książeczka”

17 maja dobiegła końca szkolna akcja zbiórki słodyczy, książek oraz artykułów higienicznych dla dziecięcego hospicjum w Opolu.

18 maja Pani Magdalena Broszkiewicz (opiekun szkolnego wolontariatu) przekazała zebrane artykuły opolskiemu hospicjum.
Wszystkie używane książki oraz pluszowy miś (ze względów higienicznych) przekazane zostaną do świetlicy OPS w Nysie przy ulicy Bolesława Prusa.
Do akcji włączył się również Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

h1 h2 h4

Serdecznie dziękuję za udział i pomoc w zbiórce.

M. Broszkiewicz