Aktualności

Przyrządzamy potrawy kuchni ukraińskiej

20 września 2022


20.09.2022 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Nadię z Ukrainy z zawodu kucharkę. Pani Nadia uczyła naszych uczniów- kucharzy z klasy 3PK przyrządzania czeburaków, potrawy bardzo popularnej na Ukrainie.

Czeburaki to odmiana pierogów nadziewanych mięsem, smażonych na oleju. Pani Nadia wraz z mężem i Panią Wiolettą Ceglarek nauczycielką przedmiotów zawodowych pomagały uczniom, przyszłym kucharzom przyrządzić tą potrawę. Na degustację bardzo smacznych czeburaków zaproszona została między innymi dyrektor ZST Pani Joanna Pędzik.

Pani Nadia poczęstowała nas również przepysznym ciastem oraz tortem wątróbkowym, które przyrządziła w domu.

Dziękujemy Pani Nadii za wizytę w naszej szkole i pomoc w przyrządzeniu potrawy kuchni ukraińskiej.

Wydarzenie odbywało się w ramach Dni Kultury Ukraińskiej w ZST, których

finał odbędzie się 20 października 2022 r., na który serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Koordynator Dni Kultury Ukraińskiej w ZST

Marta Kufieta