Aktualności

Wycieczka szkolna do Warszawy

26 marca 2023

W dniach 23-24 marca 2023 r. uczniowie klas 1TK, 2KB5 i 3KB5 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Grupa liczyła 37 uczniów i 3 opiekunów.

Po kilkugodzinnej podroży autokarem, zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Połączenie historii z nowoczesnym przekazem jest interesującym pomysłem na przedstawienie wydarzeń z 1944 roku, a ekspozycje znajdujące się na trzech piętrach, doskonale oddają nastrój trwającej 63 dni walki.

Kolejnym punktem programu był spacer z przewodnikiem po Warszawie. Rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich, potem pomaszerowaliśmy Traktem Królewskim na Rynek Starego Miasta, gdzie powitała nas Warszawska Syrenka, następnie Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i Pomnik Kopernika oraz campus Uniwersytetu Warszawskiego. Wracając w kierunku autokaru skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by podziwiać Grób Nieznanego Żołnierza. Po pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do hotelu, w którym miło spędziliśmy czas.

Na drugi dzień, po obfitym śniadaniu, w drodze do Ptak Warsaw Expo, zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy m.in. Alejami Ujazdowskimi, Nowym Światem, zobaczyliśmy budynki sejmu i senatu, ambasad oraz urokliwe dzielnice willowe. Po dotarciu na miejsce cała grupa uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Architektury Krajobrazu – Warsaw Home Green Days oraz Warsaw Home Build – Targach Materiałów Wykończeniowych i Budowlanych. W trakcie zwiedzania hal targowych uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i innowacjami na rynku architektury krajobrazu, budownictwa oraz branżową ofertą handlową.

Spędzony czas upłynął bardzo szybko i trzeba było udać się w drogę powrotną. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana, panowała miła i przyjazna atmosfera. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc, a chwile spędzone w stolicy uwieczniliśmy na licznych zdjęciach. W godzinach wieczornych zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Nysy.

Uczestnicy i opiekunowie.

Fotorelacja w galerii: