Aktualności

Zostań Żołnierzem!

16 marca 2023

Główna misją Wojsk Obrony Terytorialnej, jest obrona i wspieranie społeczności lokalnej.

Jak wygląda służba w oddziale Wojsk Obrony Terytorialnej? Jakie korzyści otrzymują osoby, które zdecydują się przynależeć do oddziału? Jakie warunki należy spełnić aby przystąpić w szeregi WOT? Odpowiedzi na te pytania udzielili młodzieży przedstawiciele 171 Batalionu Lekkiej Piechoty z Brzegu, który jest oddziałem 13 Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Spotkanie odbyło się w auli Zespołu Szkół Technicznych w Nysie. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie trzecich klas branżowej szkoły I stopnia oraz klasy czwartej technikum. 

To kolejne tego typu spotkanie z przedstawicielami WOT z Brzegu, organizowane dla młodzieży ZST w Nysie. Mamy nadzieje, że wśród uczestników znajda się osoby, które podejmą trudy realizacji misji WOT, a korzyści będą wymierne zarówno dla nich jak i wszystkich osób, którym będą oferowali pomoc.