Aktualności

Udział przedstawicieli ZST w miejskich obchodach 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

16 listopada 2022

W Nysie, co roku 11 listopada, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, odbywają się uroczystości mające na celu upamiętnienie tego jakże ważnego wydarzenia.

Również w tym roku, przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, kombatanci, służby mundurowe, młodzież szkolna, studenci, reprezentanci wielu organizacji, instytucji społecznych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy złożyli wieńce i wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość uświetniły występy m.in. Chóru „Światło Taworu” z partnerskiego miasta Kołomyja na Ukrainie.

Naszą szkołę reprezentowali w tych uroczystościach poczet sztandarowy oraz Pani Dyrektor Joanna Pędzik.