Aktualności

Turniej Piłkarski ,,Gramy w gałę dla Niepodległej ‘’

15 listopada 2022

Uczniowie klas I Branżowej Szkoły I stopnia, wzięli udział w turnieju piłkarskim „Gramy
w gałę dla Niepodległej”, którego organizatorem był Hufiec Pracy.

Dzięki gościnności Klubu Sportowego „Polonia Nysa” zawody zostały rozegrane na boisku tamtejszej drużyny piłkarskiej. Udział wzięły cztery zespoły: klasa 1X z Zespołu Szkół Technicznych w Nysie, klasa 1W z Zespołu Szkół Technicznych w Nysie,
reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 w Nysie oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5
z oddziałami przysposabiającymi do zawodu. Rozgrywki rozegrano w systemie „każdy z każdym”. Czas trwania jednego meczu wynosił 2 x 8 minut. Zawodnicy drużyn weszli na murawę z białoczerwonymi flagami. Imprezę rozpoczęto od odśpiewania Hymnu państwowego. Następnie po odprawie z kapitanami drużyn rozpoczęto rozgrywki. Mecze przebiegały w serdecznej atmosferze i sportowej rywalizacji. Młodzież grała ambitnie i z zaangażowaniem. Jednak ważniejszy od wyników była atmosfera spotkania i wspólnie spędzony czas. Poczynania zawodników na boisku wspomagał gorący doping przybyłych kibiców. Drużynowym zwycięzcą zawodów zostali reprezentanci klasy 1X z Zespołu Szkół Technicznych w Nysie , którym został wręczony okazały Puchar. Natomiast statuetkę dla króla strzelców odebrał Krystian Pałubicki z klasy 1X. Pogoda dopisała organizatorom i przybyłym na zawody. Na zakończenie turnieju wszyscy raczyli się ciepłym posiłkiem i gorącą herbatą. Młodzież wraz z wychowawcami i kibicami żywo rozprawiała o przebiegu imprezy. Na turnieju obecni byli także przedstawiciele klubu sportowego „Polonia Nysa”, którzy przyglądali się poczynaniom zawodników. Być może wkrótce zaowocuje to współpracą z niejednym z nich.

Jerzy Prochownik

Piotr Romek