Aktualności

Uczniowie Budowlanki promują bezpieczeństwo

14 czerwca 2022

Katarzyna, Oliwia, Mateusz i Szymon to uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Nysie, którzy są uczestnikami nyskiego hufca. Od marce br. Realizują projekt, który jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Europejski Korpus Solidarności.

Głównym celem projektu jest kształtowanie odpowiednich postaw i nawyków pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym, promocja odblasków, jako czynników zwiększających widoczność na drodze oraz utrwalanie i nauka zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzi ludzie dotychczas, odwiedzali grupy docelowe tj. seniorów z klubu Senior + oraz Senior +III w Nysie oraz grupę przedszkolaków, aby zaprezentować swoje umiejętności. Do każdego ze spotkań grupa inicjatywna opracowywała scenariusz, przygotowywała materiały szkoleniowe, pokazy udzielania pierwszej pomocy i rozdawała materiały odblaskowe. Sporym zainteresowaniem odbiorców cieszyła się specjalnie na ten cel stworzona przez młodzież gra tematyczna pn. „Koło Bezpieczeństwa” oraz zbiór najważniejszych zasad bezpieczeństwa pn „Kodeks pieszego i Rowerzysty”.

Obecnie trwają przygotowania do Pikniku Bezpieczeństwa, na który członkowie grupy inicjatywnej zapraszają serdecznie dzieci, młodzież, seniorów i społeczność lokalną. Wydarzenie odbędzie się dnia 29 czerwca 2022r od godziny 1000 w siedzibie Hufca Pracy w Nysie ul. Słowiańska 15. Szczegóły na plakacie.