Aktualności

231. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

4 maja 2022


We wtorek 3 maja minęło 231 lat od uchwalenia drugiej na świecie, a pierwszej w Europie, konstytucji.

Dla upamiętnienia tego wydarzenia, przedstawiciele władz samorządowych miasta, parlamentarzyści, kombatanci, służby mundurowe, harcerze, młodzież szkolna, studenci, reprezentanci wielu organizacji, instytucji społecznych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy, wzięli udział w rocznicowych obchodach.

Na uroczystości nie zabrakło delegacji naszej szkoły. W towarzystwie p. dyrektor Joanny Pędzik oraz p. wicedyrektor Lidii Gutowskiej – Raszczuk poczet sztandarowy w składzie: Katarzyna Zabilska, Wiktoria Bilewicz i Wiktor Baran reprezentował całą społeczność szkolną ZST.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. Następnie po części oficjalnej zgromadzeni złożyli okolicznościowe wiązanki pod pomnikiem „Patriotom Polskim”.