Aktualności

O finansach w bibliotece

13 października 2021


Uczniowie z klasy 2 KB5 razem z Panią Dyrektor Joanną Pędzik wzięli udział w lekcji bibliotecznej „Grosz do grosza- czyli ekonomia wierszem”.

Zarządzanie pieniędzmi i orientacja w sprawach związanych z szeroko pojętą ekonomią to kwestia niezbędna we współczesnym życiu. Za pomocą wesołych, łatwych w odbiorze wierszyków, wykreślanek, krzyżówek, związków frazeologicznych wyjaśnione zostały podstawowe pojęcia ekonomii, odnosząc się do przykładów z codziennego życia, z którymi każdy na pewno nieraz się zetknął. Po takiej lekcji uczestnicy nie będą już myśleć, że sprawy finansowe są nudne, trudne i niezrozumiałe.

Miło też, że mogliśmy się przekonać o sporej znajomości tematu wśród uczniów 2 KB5. Niektórzy mają nawet zadatki na zdolnych bankowców!

Opracowała: Halina Chowałko